Kürdistan Liderleri öldü Şeyh Halife bin Zayed BAE’nin Başkanı olarak çağırdılar

Kürdistan Liderleri öldü Şeyh Halife bin Zayed BAE’nin Başkanı olarak çağırdılar

öldü Şeyh Halife bin Zayed

Kürdistan Liderleri Şeyh Halife bin Zayed’i BAE’nin Başkanı olarak çağırdılar: Yaşamını İnsanlık hizmetine adadı

Kürdistan Bölgesi Başkanı Birleşik Arap Emirlikleri Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan, Cuma günü 74 yaşında vefat etti.
Kürdistan Bölge Başkanı Nigerfan Barzani, Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan Devlet Başkanı’nın ölümünden dolayı BAE’ye taziyelerini dile getirerek, “Zayed El Nahyan, Karalığı Şeyh Mohammed bin Zayed El Nahyan’ın, Karatlığı, Ve onun yükseklikleri, önderlikleri, devleti ve kız kardeşi Emirates’in halkı, kendi yüksekliğinden Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan’ın geçmekte olan üzüntülerini paylaştılar.”
Cuma günü, Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı Masrar Barzani de Birleşik Arap Emirlikleri Başkanı Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan’ın ölümüne övgüde bulundu.
Taziyelerle ilgili olarak şu yazıları okuyabilirsiniz:
“Birleşik Arap Emirlikleri Başkanı Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan’ın ölümünün haberi büyük üzüntü ve üzüntü ile karşılandı. Kendi adımıma ve Kürdistan Bölgesi halkı adına bu muazzam kurbana içten sempati gösterdiğim sürece, Allah Almighty’den yenildiğini görmezden gelmelerini rica ediyorum. Yaşamını halkının ve insanlığının hizmetine, merhametine ve bağışına adayan, Emirates’e, liderliğe ve insanlara iyi sabrıyla ilham veren.

Biz Tanrı’ya, biz de O’na geldik.”
PDK Kahire yetkilisi Shirko Habib taziye telgrafında şunları söyledi:

“Cuma günü vefat eden Birleşik Arap Emirlikleri’nden, Arap ve İslam ülkesinin en önde gelen liderlerinden birinin, onun Highness Şeyh Khalifa bin Zayed El Nahyan’ının kalbi ve üzüntüsünü yas tutuyorum.

Kürdistan Liderleri Şeyh Halife bin Zayed’i BAE’nin Başkanı olarak çağırdılar

صفحتنا الرسمية فرندة – Farandh

Şeyh Halife bin Zayed'i
öldü Şeyh Halife bin Zayed
شارك المقالة